Bilety na Mystic Festival 2022 już w sprzedaży!
×

Mystic Festival 2022: Dziękujemy i do zobaczenia!

07.06.2022

 

Udało się. Mystic Festival wrócił silniejszy i bardziej różnorodny niż kiedykolwiek wcześniej. Dziękujemy artystom, ekipom zaangażowanym w jego organizację, wspierającym nas mediom i przede wszystkim fanom, którzy tłumnie stawili się w gdańskiej Stoczni.

 

Nie czas na to, by skarżyć się teraz, jak trudny czas za nami. Organizowanie trzykrotnie tego samego festiwalu, dwukrotne odwoływanie, przekonywanie artystów, by z nami zostali i jeszcze przenosiny na drugi koniec Polski – wyzwania, z którymi się mierzyliśmy wielu mogłyby zniechęcić. Ale my się nie poddaliśmy, bo nie odpuścili fani. Wierzyli w festiwal, zostali z nami, zatrzymali karnety i bilety, byśmy mogli zorganizować to święto najlepiej jak umiemy.

 

Za nami cztery dni wypełnione muzyką, spotkaniami, rozmowami, filmami, śmiechem, śpiewem, biesiadami… Słowem: dobrą zabawą. Od 1 do 4 czerwca 2022 roku w Stoczni zaprezentowały się dziesiątki zespołów z całego świata, od debiutantów, po prawdziwe legendy, z Judas Priest, Mercyful Fate i Opeth na czele. Oklaskiwało ich ok. 10 tys. ludzi dziennie.  

 

Stocznia okazała się miejscem gościnnym, malowniczym i pełnym niespodzianek, co zostało docenione zarówno przez lokalną publiczności, jak i gości przybywających z daleka. Już dziś możemy więc zaprosić was na Mystic Festival 2023 – zgodnie z waszymi życzeniami odbędzie się w czerwcu, w Gdańsku, na terenie Stoczni.

 

Uśmiechy na twarzach, zarówno artystów jak i fanów, to najlepsze recenzje, ale podzielimy się z wami również kilkoma innymi opiniami, które utwierdzają nas w przekonaniu, że warto:

 

Po trudnych latach muzycznego postu Mystic Festival wraca potężniejszy niż kiedykolwiek. To banał, ale nie umiem tego lepiej ująć, bo siłą tej imprezy są wizja i odwaga organizatorów. (...) Mój serdeczny przyjaciel przyjechał na Mystic Festival ze swoim nastoletnim synem, młodym adeptem ciężkiego brzmienia, aby pokazać mu ten klimat i moim zdaniem nie mógł wybrać lepiej. Widzimy się za rok.
- Noise Magazine

 

Między pięcioma scenami codziennie przewijały się tysiące fanów mocnych brzmień, którzy przez cztery dni mogli nie tylko słuchać wszystkich odmian swojej ulubionej muzyki, ale też - za sprawą dopracowanej oprawy i sprzyjającej integracji logistyki - poczuć się jak w wielkiej, metalowej rodzinie.
- Gazeta Wyborcza

 

Poczułem się jak dzieciak zachwycony metalem po raz pierwszy i było to dziwne uczucie, bo wcale mi wcześniej nieznane: jako nastolatek słuchałem zupełnie innych rzeczy. 
- Hałasy i Melodie

 

Muzycznie i organizacyjnie mistrzowsko! Towarzysko wspaniale! Spotkałem wielu znajomych, niektórych po kilkuletniej rozłące. Mnóstwo ludzi też poznałem i te wszystkie pogaduchy były tak fajne, że chciałoby się żeby ten festiwal mógł trwać jeszcze kilka tygodni. 
- Maria Konopnicka


Organizator festiwalu

Mystic Coalition