Bilety na Mystic Festival 2022 już w sprzedaży!
×

Gdańsk Stocznia 2-4.06.2022

(+ Warm Up Day 1.06)


INFORMACJE ORGANIZACYJNE: NIEZBĘDNIK UCZESTNIKA MYSTIC FESTIVAL 2022

Mystic Festival odbędzie się 2, 3 i 4 czerwca 2022. Dodatkowy dzień to 1 czerwca, w ramach specjalnego Warm Up Day.

 

Start koncertów: 15:15 (Warm Up Day – 16:15)

 

Koniec koncertów: ok. 02:00

 

Godziny otwarcia festiwalu: 14:00 (Main Stage – 16:00)

 

Godziny otwarcia punktów wymiany na opaski:


31.05 – 14:00 – 22:00 (Wydział Remontowy)
1.06 – 12:00 – 24:00 (przy wejściu na teren festiwalu)
2.06 – 12:00 – 24:00 (przy wejściu na teren festiwalu)
3.06 – 13:00 – 24:00 (przy wejściu na teren festiwalu)
4.06 – 13:00 – 24:00 (przy wejściu na teren festiwalu)

 

Wejście na teren festiwalu jest możliwe wyłącznie po zeskanowaniu kodu z ważnego biletu wstępu. Każdy festiwalowicz otrzyma opaskę upoważniającą do uczestnictwa we wszystkich koncertach, odbywających się na każdej ze scen.

 

Pamiętajcie, że wcześniejsza wymiana biletów na opaski pozwoli Wam uniknąć ewentualnych kolejek w dniu festiwalu!

 

TEREN FESTIWALU

 

Mystic Festival 2022 to 5 scen, na których zagra łącznie ponad 70 zespołów. Dodatkowych 9 zespołów wystąpi 1 czerwca na specjalnym Warm Up Day.

 

Wszystkie sceny rozlokowane będą w industrialnej scenerii Stoczni Gdańskiej. Oprócz szerokiej oferty alkoholi dostępnych w wydzielonych strefach, serwowane będzie również piwo do 3,5% zawartości alkoholu. Napoje alkoholowe mogą kupować i spożywać osoby wyłącznie powyżej 18. roku życia.

 

Na terenie festiwalu będzie obowiązywała płatność gotówką oraz kartami płatniczymi. 

 

Przed głównym wejściem na Mystic Festival umieszczony zostanie punkt akredytacji dla mediów, gości, fotografów, płatny depozyt, szatnia i biuro rzeczy znalezionych.

 

 Osoby z niepełnosprawnościami

 

Przy Main Stage oraz Park Stage będą znajdowały się podesty dla osób poruszających się na wózkach. W przypadku pozostałych scen nasza ochrona pomoże w znalezieniu możliwie najlepszego rozwiązania do uczestnictwa w koncercie. 

 

Na całym terenie festiwalu będą dostępne toalety dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Osoby poniżej 16. roku życia


Nastolatkowie, które w dniu koncertu nie ukończyli 16. roku życia, mogą uczestniczyć w koncercie na poniższych zasadach:

 • osoby, które w dniu koncertu osiągnęły 13 rok życia, ale nie ukończyły 16 lat, przy wejściu na teren wydarzenia będą zobowiązane do przekazania obsłudze koncertu wypełnioną zgodę rodzica lub innego opiekuna prawnego na udział w koncercie. Wzór zgody 

 • osoby, które w dniu koncertu nie ukończyły 13 lat, muszą przebywać na festiwalu pod okiem opiekuna oraz na wejściu przekazać wypełnione oświadczenie. Wzór zgody

 

Osoby, które ukończyły 16 lat, mogą swobodnie uczestniczyć w festiwalu.


Slajd #1
Slajd #2
Slajd #3
Slajd #4
Slajd #5
Slajd #6

BEZPIECZEŃSTWO


Prosimy o zapoznanie się z regulaminem festiwalu zawierającym listę przedmiotów, których nie można wnosić na teren wydarzenia. W terminie bliższym dacie festiwalu podamy instrukcje dotyczące dozwolonych bagaży. Zalecamy niezabieranie ze sobą dużych, turystycznych plecaków oraz toreb. Prosimy o stosowanie się do zaleceń ochrony – do oceny służb porządkowych należy decyzja o oddaniu plecaków do depozytu. Dopuszczalna pojemność tego typu bagaży wynosi 30 litrów. 

 

Zabrania się wnoszenia jakichkolwiek napoi oraz jedzenia, chyba że jest ona częścią udokumentowanej, specjalnej diety. Na teren Mystic Festival można wnosić bidony na wodę o pojemności max 1L.


Na terenie imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia i posiadania broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, materiałów niebezpieczne pożarowo, napojów alkoholowych (za wyjątkiem zakupionych na terenie festiwalu), środków odurzających lub substancji psychotropowych, paralizatorów, miotaczy gazu, noży, pałek, łańcucha, petard, świec dymnych, laserów, wskaźników laserowych oraz przedmiotów, które mogłyby zostać wykorzystane jako pociski oraz podobnych, opakowań szklanych, metalowych oraz plastikowych oraz przedmiotów o ostrym zakończeniu.


Ponadto, obowiązuje bezwzględny zakaz wnoszenia i posiadania sprzętu nagrywającego audio i video oraz profesjonalnego sprzętu fotograficznego (dopuszczalne są telefony komórkowe oraz aparaty bez zmiennej optyki), a także wykonywania fotografii, nagrywania dźwięku i filmowania. Nakaz nie dotyczy osób, które otrzymały akredytację od organizatorów wydarzenia. 


Na teren festiwalu można wnosić karimaty oraz wszelkiego rodzaju maty.

 

Aktualnie zniesione są wszelkie restrykcje związane z pandemią, jednak na bieżąco monitorujemy sytuację dotyczącą COVID-19. Bliżej festiwalu podamy konkretne informacje związane z obostrzeniami i zachowaniem na terenie festiwalu - zostaną one sporządzone na podstawie aktualnych zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS).

 

SIGNING SESSIONS


Większość zespołów grających na Mystic Festival będzie podpisywała płyty na specjalnej strefie „Signing Sessions”. Pełną rozpiskę godzinową spotkań podamy bliżej festiwalu.

 

 

BILETY VIP

 

Osoby posiadające bilety VIP dostaną instrukcje mailowo w późniejszym terminie.

 

BILETY

 

Bilety na Mystic Festival są dostępne na www.mysticfestival.pl (kolekcjonerskie), ebilet.pl oraz www.eventim.pl.

 

Rekomendujemy zakup w punktach sprzedaży: tickets.mysticfestival.pl, ebilet.pl oraz eventim.pl. Odradzamy zakupy przez nieautoryzowane serwisy biletowe, m.in. Viagogo, Ticketswap, Allegro, OLX. Zakup biletów w tych miejscach może spowodować, że zostaniecie oszukani.

 

 • Ceny karnetów 3-dniowych – 499 zł do 1.06.2022 lub wyczerpania puli

 • Ceny Upgrade'u biletu jednodniowego 2020/2021 do karnetu 3-dniowego – 200 zł do 1.06.2022

 • Cena biletu jednodniowego na Warm Up Day (1 czerwca)  – 149 zł (pula ściśle ograniczona)

 • Ceny biletów jednodniowych (2,3 lub 4 czerwca) – 299 zł do odpowiednio 2, 3 lub 4 czerwca lub wyczerpania puli

 • Ceny karnetów 4-dniowych VIP - 799 zł do 1.06.2022

 

Warm Up Day będzie dostępny do 11.01.2022 dla posiadaczy karnetów (także VIP) z edycji 2020, 2021 i 2022 oraz dla osób, które dokonały upgrade'u biletu jednodniowego z edycji 2020 i 2021 do karnetu. Po 11.01.2022, możliwość zakupu 4-dniowego karnetu dotyczy wyłącznie wejściówki VIP, a bilety jednodniowe na Warm Up Day będą dostępne (pula ściśle ograniczona) w cenie 149 zł.

 

Karnet VIP zawiera:

 • zestaw gadżetów (torba eco, magnes, kolekcjonerski plakat)

 • wejście na imprezę na 3 dni festiwalu (+ Warm Up Day)

 • wstęp do strefy VIP

 • dostęp do baru z szeroką ofertą napojów alkoholowych i bezalkoholowych (płatny)

 • zaplecze sanitarne o podwyższonym standardzie

 • platformę VIP przy Main Stage

 

Po zeskanowaniu ważnego biletu, każdy festiwalowicz otrzyma opaskę upoważniającą do uczestnictwa we wszystkich koncertach, na każdej ze scen.

 

PARKING I DOJAZD NA FESTIWAL

 

Na teren Mystic Festival 2022, mieszczący się w Stoczni Gdańskiej (ul. Elektryków), można dostać się na kilka sposobów:

 

- Szybką Koleją Miejską (SKM-ką), kursującą na trasach: Lębork-Wejherowo-Reda-Rumia-Gdynia-Gdańsk. Przystanek końcowy dla festiwalowiczów to GDAŃSK STOCZNIA (między Gdańskiem Głównym i Politechniką). Bilety na przejazdy można kupić:

 

 • w kasach biletowych SKM (UWAGA! Bilety kartonikowe należy skasować na stacji, na której rozpoczyna się podróż. Kasowniki znajdują się najczęściej w tunelach prowadzących do stacji). 

 • online – za pośrednictwem aplikacji SKM Kompas, KOLEO, Jakdojade czy Skycash. Kasowanie tych biletów odbywa się w aplikacji. 

 

Szczegółowy rozkład jazdy, ceny biletów i inne dodatkowe informacje znajdują się na stronie: https://www.skm.pkp.pl/ 

 

- Tramwajami ZTM (Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku). Krótki spacer na teren wydarzenia umożliwi wysiadka na przystanku STOCZNIA SKM 02, znajdującym się przy wiadukcie i przy gdańskich żurawiach. Numery tramwajów, które zatrzymują się na tym przystanku, to: 3, 7, 8, 10. Bilety na przejazdy można kupić:

 

 • w kioskach i salonikach prasowych (UWAGA! Bilety kartonikowe należy skasować w tramwaju).

 • w biletomatach umieszczonych na wybranych przystankach. Te bilety nie wymagają kasowania w pojeździe. 

 • online – za pośrednictwem wybranej aplikacji: GoPay, Jakdojade, moBILET, Mpay, Skycash, zbiletem.pl. Kasowanie tych biletów odbywa się w aplikacji. 

 

Szczegółowy rozkład jazdy, ceny biletów i inne dodatkowe informacje znajdują się na stronie: https://ztm.gda.pl/  

 

DOJAZD Z LOTNISKA

 

Dojazd z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy (dzielnica Matarnia):

 

- Szybką Koleją Miejską (SKM-ką) na trasie z przystanku Gdańsk Port Lotniczy do Gdańsk Stocznia (z przesiadką na przystanku Gdańsk Wrzeszcz). Bilety na przejazdy można kupić:

 • w kasach biletowych SKM (UWAGA! Bilety kartonikowe należy skasować na stacji, na której rozpoczyna się podróż. Kasowniki znajdują się najczęściej w tunelach prowadzących do stacji). 

 • online – za pośrednictwem aplikacji SKM Kompas, KOLEO, Jakdojade czy Skycash. Kasowanie tych biletów odbywa się w aplikacji. 

Szczegółowy rozkład jazdy, ceny biletów i inne dodatkowe informacje znajdują się na stronie: https://www.skm.pkp.pl/ 

 

- Tramwajami ZTM (Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku) z przystanku PORT LOTNICZY 01. Podróż odbywa się z przesiadką. Przystanki docelowe, które znajdują się najbliżej terenu festiwalu, to JANA Z KOLNA 01, EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI 02, DWORZEC GŁÓWNY 05 lub DWORZEC GŁÓWNY 07. Z każdego z przystanków uczestników czeka krótki (5-10 minut) spacer na miejsce wydarzenia. Bilety na przejazdy można kupić:

 • w kioskach i salonikach prasowych (UWAGA! Bilety kartonikowe należy skasować w tramwaju).

 • w biletomatach umieszczonych na wybranych przystankach. Te bilety nie wymagają kasowania w pojeździe. 

 • online – za pośrednictwem wybranej aplikacji: GoPay, Jakdojade, moBILET, Mpay, Skycash, zbiletem.pl. Kasowanie tych biletów odbywa się w aplikacji. 

 

Szczegółowy rozkład jazdy, ceny biletów i inne dodatkowe informacje znajdują się na stronie: https://ztm.gda.pl/

 

 

TRASA Z PKP GDAŃSK GŁÓWNY

 

Osoby, które na Mystic Festival 2022 przyjadą połączeniami kolejowymi, mają możliwość odbycia krótkiego spaceru krajoznawczego (15 minut), w czasie którego będą mogli zobaczyć:

 

 • Plac Solidarności w Gdańsku, miejscu znanym z działalności ruchu NSZZ Solidarność i protestów podczas sierpnia 1980. Na placu znajduje się Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, zwany popularnie "pomnikiem trzech krzyży", wraz z tablicami zawierającymi nazwiska poległych. 
 • Historyczną Bramę nr 2 Stoczni Gdańskiej.
 • Budynek Europejskiego Centrum Solidarności (ECS).
 • Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej. 

 

Istnieje także możliwość przebycia krótkiego dystansu pomiędzy PKP Gdańsk Główny a Stocznią Gdańską tramwajami i SKM-ką.

 

Informacje dotyczące parkingu podamy bliżej festiwalu.


NOCLEGI, HOTELE

 

Na terenie festiwalu nie będzie campingu.

 

Trójmiasto oraz okolice posiadają jedną z największych baz noclegowych w Polsce, od najtańszych hosteli to ekskluzywnych hoteli dla bardziej wymagających festiwalowiczów. 

 

Najdogodniejsze miejskie dzielnice, w terenie których warto nocować w czasie Mystic Festival 2022:

 

 • Gdańsk Stocznia

 • Gdańsk Główny

 • Gdańsk Wrzeszcz

 • Gdańsk Oliwa

 • Gdańsk Żabianka

 • Sopot

 • Gdynia Orłowo

 • Gdynia Redłowo

 • Gdynia Wzgórze Świętego Maksymiliana

 • Gdynia Główna

 

Informujemy, że dzięki skomunikowanemu transportowi nocować można nie tylko na terenie miast Gdańska, Sopotu i Gdyni, ale również miast sąsiednich, takich jak Rumia, Reda, Wejherowo czy Pruszcz Gdański.

 

https://www.facebook.com/FestivalMystic

www.instagram.com/festivalmystic/

www.mysticfestival.pl 

Organizator festiwalu

Mystic Coalition