Startujemy 7 czerwca!
Masz już bilet i nocleg?


-
THEMPEST
Death Metal
Thempest – olsztyńska grupa muzyczna wykonująca szeroko pojęty death metal, z licznymi elementami black i doom metalu. Zespół jest aktywny na polskiej scenie undergroundowej od 2006 r. Formacja nie trzyma się sztywno wyznaczonych form i czerpie inspiracje z całego spektrum muzyki ekstremalnej. Jest to „metal wysokiej próby, wykuty w mroku lasów i hartowany w jeziorach Warmii”.
Dyskografia:
Spiritual Depravation (2009) – EP
Waking The Dead Vol. 1 (2012) – kompilacja
Crown of Thorns (2015) – LP
Budząc Umarłych cz. 8 (2015) – kompilacja
Plague Maiden (2022) – LP -
Solar Trip
instrumental psychedelic, space, stoner rock
Zespół powstał w 2017 roku w Sosnowcu. 29.12.2022 wydaliśmy nasz debiutancki album. Tworzymy instrumentalną mieszankę przestrzennej psychodelii, space rocka i stoner rocka. Inspirujemy się wieloma podgatunkami i wykonawcami szeroko rozumianej muzyki rockowej i metalowej, zarówno tej klasycznej, starszej (m.in. Pink Floyd, Black Sabbath, Led Zeppelin, Budgie, King Crimson) jak i nowszej np Tool. Śledzimy niszowe mniej znane zespoły ze sceny okołostonerowej (My Sleeping Karma, Somali Yacht Club, King Buffalo, All Them Witches i wiele innych) i równiez od nich czerpiemy mnóstwo inspiracji.
-
Yantra
Psychodelic-stoner-rock
Dziadek cenił Stinga, posiadał wybór jego singli. Ale, jak mu się zdawało, w roku 2012 widział śpiewaka ,,spitego gorzej świni” wchodzącego do klubokawiarni na rogu Wschodnia-Włókiennicza.
Spotkanie to ugruntowało dziadka w pogardzie dla śpiewaków profesjonalistów, magów, którzy domagają się złotego ludwika, za co przyrzekają pokazać cuda, a na koniec za sto su pokazują własny tyłek.
My – tacy nie jesteśmy. -
Stormhammer
Metal, Power Metal
The band was founded in Munich, Germany, 1993.The 1st album “FIREBALL” was released in 2000 via Century Media. Touring through Europe with bands like LEFAY, ANGEL DUST and STEEL PROPHET followed.They were voted “THE NEWCOMER 2000” by the Readers of the “Metal Heart” Magazine.The 2nd album “COLD DESERT MOON” was released in 2001 also via Century Media. After that, in 2002 a tour through Europe with BLIND GUARDIAN followed.The 3rd album “LORD OF DARKNESS” was released in 2004 via Mausoleum Records. The album was promoted in 2005 by a tour through Europe with GRAVE DIGGER and ASTRAL DOORS.The 4th album “SIGNS OF REVOLUTION” was released in 2009 via Silverwolf Productions.The 5th album “ECHOES OF A LOST PARADISE” was the first album released via Massacre Records in 2015, this was promoted by Live shows with bands like HAMMERFALL, ACCEPT, POWERWOLF and GRAVE DIGGER.The 6th album “WELCOME TO THE END” was released in 2017 via Massacre Records., some concerts with bands like ICED EARTH and ORDEN OGAN and a European tour with SERIOUS BLACK and HERMAN FRANK (ex-ACCEPT) followed.The 7th Album “SEVEN SEALS” was released in 2019 via Massacre Records. Band is actively touring. Just finished 17 shows in 3 countries with Queen of Metal – Doro. The band also has just released the anniversary of 30 years album.
-
Dvarga
folk fantasy metal
DVARGA- to fantasy folk metalowy skład krasnoludzkich górników, którzy w wolnych chwilach po ciężkiej harówce w kopalniach pragną podzielić się z publicznością radosną muzyką. Siedmioosobowa załoga wykonuje utwory o magicznych przygodach, krasnoludzkich hulankach przy kuflach, o smokach, czarownikach i Elfach, ale także pieśni miłosne w iście „brodatym” stylu! W tym roku ukazał się ich najnowszy singiel „Zew przygody” w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej). Zespół powstał w 2021 roku w Częstochowie. Muzycy inspirują się m.in. twórczością J.R.R. Tolkiena oraz systemami RPG – Warhammer i Dungeons and Dragons.
Strona www zespołu: dvarga.pl -
Species
Technical Thrash Metal
Jesteśmy triem z Warszawy grającym techniczny thrash metal. W 2019 roku wydaliśmy własnym nakładem nasze debiutanckie demo „The Monument Of Envy”. Po licznych koncertach w stolicy zarejestrowaliśmy swój debiutancki album długogrający „To Find Deliverance”, który ukazał się w 2022 roku nakładem Awakening Records. Nie zwalniamy i wciąż komponujemy nowe utwory, które obok kawałków z debiutanckiej płyty prezentujemy na koncertach w całym kraju.
-
PROCEZ
STONER ROCK
Na początku 2005 roku, gitarzysta Adam z bagażem pomysłów na kompozycje, zaczął szukać ludzi do grania i założenia zespołu. Z racji znajomości, pierwsze zapytanie trafiło do Grzegorza, który posiadał już duże doświadczenie w graniu, udzielając się w gdańskich projektach muzycznych w latach 90-tych. Rozmowy, przy akompaniamencie demówek Adama były na tyle skuteczne, że Grzegorz mocno zaangażował się w powstawanie zespołu. W odpowiedzi na rozesłane ogłoszenia do składu dołączyli kolejni członkowie: Wojtek (wokal). Mateusz (gitara) i Marek (bas). Do końca 2005 roku ukształtował się skład zespołu. Przez 4 lata występował pod nazwą MadNine, koncertując w zadymionych klubach Pomorza oraz na lokalnych festiwalach i wydarzeniach w innych rejonach Polski. Świadectwem tego okresu jest wydane w 2007 roku demo „Hope” dostępne obecnie na serwisie Bandcamp.
Procez finalnie ukształtował się w 2009 roku, kiedy po rozstaniu z dotychczasowym wokalistą zespół podjął decyzję o zmianie nazwy i rezygnacji z tekstów anglojęzycznych na rzecz mowy rodzimej. Zmieniła się również muzyka, która stała się cięższa i mroczniejsza. Rolę wokalisty objął dotychczasowy basista Marek.
W 2010 roku Procez wydał swoją pierwszą EP-kę „Sześć Pierwszych”. Kolejna EP-ka „Sześć Drugich” ujrzała światło dzienne w 2012 roku. Tryptyk sześcio utworowych EP został domknięty dopiero w 2020 roku przez dobrze przyjętą EP-kę „Sześć Trzecich”, która pokazała dojrzalsze i cięższe oblicze zespołu. W 2020 roku, niedługo po wydaniu „sześć Trzecich” Procez zakończył pracę nad swoim pierwszym pełnym albumem, który został zatytułowany „Jeden”. Rolę głównego wokalisty przejął Adam, wspierany przez okrzyki Mateusza, a dotychczasowy frontmen Marek skupił się na linii basu i stworzeniu wspólnie z Grzegorzem potężnej sekcji rytmicznej. „Jeden” jest kolejnym krokiem w rozwoju kompozycji i brzmienia zespołu, na której bliskie swojej duszy dźwięki odnajdą zarówno fani brzmienia z piwnic robotniczego Birmingham lat 70 XX wieku, jak i młodzież wychowana na gdańskim Nowym Porcie w latach transformacji. Aktualnie Procez ma już nagrany materiał na drugą płytę „Jegomość”, która czeka na wydanie i nagrywa już następny materiał, pod roboczym tytułem „Dom”. Najnowszy materiał nagrywany już jest z nowym basistą Tomkiem, który zastąpił miejsce Marka. -
Mound
post doom/black metal
Gramy na Trójmiejskiej scenie od 2017 roku. Już od początku, jeszcze jako trio, supportowaliśmy takie zespoły jak Belzebong, Sunnata, Dopelord, czy nawet kanadyjski Dopethrone oraz wydaliśmy EP „Bane” (2018). Po dwóch latach działalności pojawił się drugi gitarzysta i już w tym składzie odbyliśmy trasę po Niemczech, Francji oraz Belgii, a także graliśmy wielokrotnie koncerty w innych, niż rodzinne, polskich miastach. Byliśmy między innymi gośćmi 12. edycji Post Mortem w Toruniu, Metalowych Zwierzaków w Warszawie, Trójmiejskiego Skowyt Fest i Fląder Festiwal. W 2021 roku ukazało się nasze pierwsze LP, zatytułowane „Pharisaism”, które jeszcze bardziej, niż poprzednie wydawnictwo, ukazuje różnorodność gatunkową naszych inspiracji (od atmosferycznego doom metalu, przez sludge oraz black, do muzyki klasycznej) i osadziło nas na scenie szeroko pojętego post metalu. Obecnie przygotowujemy się do trzeciej płyty, aby nagrać oraz wydać ją w bieżącym roku.
-
Vephar
Death Metal
Vephar to wrocławski zespół death metalowy, powstały w połowie 2021 z inicjatywy Bartka Górala i Amiry Gaafar. Jeszcze w tym samym roku wydając EP „Human Beasts” a rok później płytę „Ascension Through Torture”, duet ukazał światu obrazoburcze, agresywne i bezkompromisowe kompozycje. Muzyka na obu wydawnictwach hołduje starej szkole death metalu, a pozytywny odbiór „Ascension Through Torture” zaowocował uzupełnieniem składu.
-
Kingsphere
Modern Metal
Kingsphere powstał na przełomie 2019 i 2020 roku w śląskim Rybniku. Początkowo dwu-osobowy projekt z biegiem czasu przerodził się w pełnoprawny zespół, który aktualnie czynnie koncertuje. Muzyka Kingsphere to zderzenie modern metalu z oldschoolowym melodic death metalem, a to wszystko doprawione jest solidną dawką elektroniki. Zespół ma na swoim koncie dwa albumy wyprodukowane oraz wydane własnymi siłami, dostępne w dystrybucji cyfrowej na większości platform streamingowych.
-
Rät King
Heavy Metal / Speed Metal
Rat King – w naturze to niezwykle rzadkie i tajemnicze zjawisko, będące grupą martwych szczurów, związanych ogonami z nieznanych przyczyn. W folklorze króla szczurów uznaje się za zły omen. Z kolei w terminologii undergroundowej sceny Rät King to czterech mianiaków heavy metalu.
Kilka faktów o nas: wszyscy jesteśmy z okolic Katowic. Powstaliśmy z końcem 2020 roku, nieustannie szlifując swój oryginalny materiał, który częściowo ukazał się w postaci EP dostepnej na youtube, CD oraz klasycznych kasetach magnetofonowych. Charakteryzują nas dwa główne wokale, groteskowe, fantasmagoryczne liryki i stylistyka lat 80tych, co razem definiuje naszą tożsamość – zespołu składającego hołd klasycznemu heavy metalowi.
-
Zmarłym
Black metal
Grają Zmarłym od 2018 roku. W 2020 własnym sumptem wydali EP „Ziemie Jałowe” a już rok później nakładem Godz ov War Productions ukazał się ich debiutancki album „Druga Fala”. Niektórzy mówią, że Zmarłym w swojej twórczości łączą gatunki takie jak black metal, cold wave, post punk, hard rock, czy egipskie disco, inni że to po prostu hipsterskie gówno z kolejną kretyńską polską nazwą. Czy prawdziwsze jest pierwsze czy drugie stwierdzenie? Czy to już? Czy muchy wychodzą im z ust? Żeby spróbować odpowiedzieć na powyższe pytania najlepiej zobaczyć ich na żywo…
-
Mortemorium
Deathcore
Zespół z Głogowa i Rawicza grający w klimatach death core, założony w październiku 2020r. Ciężko nas klasyfikowac, lecz staramy się mimo wszystko mieszać pare styli, które ciężarem łamią kręgosłupy i to z nie małym kopytkiem. Każdy z nas stara się dać od siebie to co najlepsze, a doświadczenie w różnych gatunkach pozwala na oryginalny wydźwięk naszych numerów. Po roku działalności wydaliśmy nasz pierwszy album Aanima Vilis, który można odsłuchać na bandcamp.
-
Frightful
Death/Black Metal
Powstałe pod koniec 2016 roku Death Metalowe trio, debiutujące EP „Born after Burial”, bardzo dobrze przyjęte na undergroundowej scenie metalowej. Przez pierwsze lata eksperymentowało z różnymi gatunkami ekstremalnego metalu od Thrash metalu po Grindcore, oraz zagrało masę koncertów po Polsce oraz Litwie. W 2020 przyjęli drugiego gitarzystę, Mateusza Mencla, by przerodzić się w kwartet i usiąść do debiutanckiego pełnego albumu. Tym oto sposobem w 2021 wydali swój debiut „Spectral Creator” nakładem Chińskiego Awakening Records oraz Polskiego Sign of Evil Productions. Płyta świetnie się przyjęła na Polskim jak i zagranicznym rynku, i dotarła do masy wytwórni jak i odbiorców na całym świecie. W 2022 promowowali swój nowy album m. in. Kilka razy u boku Blood Incantation lub na Thunder Feście przed Hypnos. W tej chwili grupa przygotowuje się na trasę pod szyldem swojej wcześniejszej wytwórni, a także jest w trakcie pisania kolejnego albumu, ustalając warunki z nową wytwórnią.
-
Sothoris
Blackened Death Metal
Grupa Sothoris powstała w 2016 roku z inicjatywy basisty Lorda Ghasha i gitarzysty Shargalla. Po zebraniu kompletnego składu: Hrist – perkusja, Hex – gitara i Raven- wokal, we wrześniu 2018 roku własnym sumptem nagrała i wydała album pt. “Raj Potępiony”. W 2021 roku nastąpiła korekta składu, Shargalla zastąpił Setrial. W 2022 roku, 6 stycznia światło dzienne ujrzał album pt. “Wpiekłowstąpienie”, który poza Polską został wydany nakładem trzech zagranicznych wytwórni ( Finlandia, Brazylia, Rosja). Muzyka Sothoris to: “mieszanina black metalowej zajadłości i death metalowej siły”, a warstwa tekstowa to studium ludzkiej niegodziwości.
-
Asteriæ
Blackened post-metal
Asteriæ to 5 osobowy skład, poruszający się w ramach szeroko rozumianego post-metalu/post-hc. Łączą ze sobą wściekłe blasty z gitarowymi przestrzeniami, przesterowany bas z krzykiem, gruz z topniejącym śniegiem. Powstali w Poznaniu w 2019 roku, w lutym 2023 światło dzienne ujrzał ich debiutancki album „Gasnąc
-
SYNAPSA
Deathcore
Wrocławski band poruszający się w klimatach deathcore. W 2020 r. zespół wydał album EP „Dissimulation”. Utwory SYNAPSY emitowane były m. in. antenie Antyradia, Radio SOK czy Radia Wnet. W ostatnim czasie band miał przyjemność wystąpić u boku m. in. Decapitated, Get The Shot, Illusion czy The Materia. W 2022 r. w sieci pojawiły się dwa nowe single zespołu pt. „Immersed In Pain” i „Across The Void”, które stanowią zapowiedź dalszych propozycji wydawniczych zaplanowanych na drugą połowę 2023r.
-
Cronica
Folk Metal/ Heavy Folk
Cronica – heavy folkowa / folk metalowa formacja powstała w 2014 roku w Jaworznie. Ich styl można określić jako mieszankę europejskiej muzyki folkowej z ciężkimi gitarowymi brzmieniami.
Warstwa wokalna tworzona jest przez dwa damskie głosy, których właścicielkami są Kaja Oleszczuk oraz Adrianna Kania, a także jeden głos męski należący do Dariusza Dąbka.
W efekcie ich połączenia otrzymujemy szeroki wachlarz partii wokalnych od śpiewu klasycznego i operowego zaczynając, na growlu i screamie kończąc.
Teksty utworów związane są w dużej mierze z mitologią słowiańską, przy czym nie stanowi ona jedynego źródła inspiracji zespołu. W piosenkach można usłyszeć wiele odniesień
do mitologii greckiej, nordyckiej, żydowskiej, filozofii, a także napotkać szereg nawiązań do czasów współczesnych, człowieka oraz jego egzystencji.Do tej pory ukazały się 3 wydawnictwa grupy:
,,Świt historii” 2015
,,Na tej ziemi” 2016
,,Ukony” 2022Od początku swojej działalności zespół aktywnie koncertuje na terenie całego kraju jak i poza jego granicami. Cronica może poszczycić się wspólnymi występami
z topowymi zespołami z Polski oraz całej Europy, udziałem w wielu festiwalach muzycznych m.in. Pol’and’Rock Festival czy Słowiańska Noc Folk Metalowa. -
Datûra
atmospheric post-metal
Datûra powstała w ciemnościach pandemii marca 2020 roku z inicjatywy Alberta i Mai. Projekt, który w zamyśle miał być lżejszym post-rockowym graniem przerodził się w to, czym zespół jest dziś, gdy do składu dołączyli Marcin, Robert i Krzysztof. Debiutanckie EP ukazało się w grudniu 2022 roku. Skład jest w trakcie nagrywania pierwszego długogrającego albumu, który ukaże się jeszcze w tym roku.
-
Ballbreaker
Hard rock
Ballbreaker to czysty rock’n’roll o zapachu heavy metalu! Zespół, który rozrusza twoją rock’n’rollową duszę i sprawi, że mury zadrżą w posadach. Swój początek określa na 2017 rok i od tamtej pory pnie się ku wyżynom chwały rock’n’rolla. Skład zespołu to 5 niebanalnych postaci (m.in. Tomasz Trzeszczu Trzeszczyński, znany z udziału w Voice of Poland oraz Tomasz Targosz, znany z zespołów Ceti oraz Polish Metal Aliance) które swoją energią są w stanie rozgrzać największą publiczność. Nie stanowi dla nas problemu zagranie przed publicznością w całej Polsce (zwiedziliśmy zakątki od Krosna po Koszalin) i jesteśmy chętni i gotowi na nowe wrażenia! Gramy swój autorski materiał, poruszamy się głównie w hard rocku, glam rocku/metalu i serca nam się cieszą gdy możemy poskakać po scenie i rozpalić tłum do szaleństwa. O naszym debiutanckim albumie Evil Town pisał Teraz Rock i Metal Hammer, a jeden z naszych numerów zajmował wysokie, bo 2 miejsce w Turbo Topie Antyradia, ale na tym się nie zatrzymujemy. Pracujemy nad materiałem na kolejną płytę.
-
Królówczana Smuga
Avant-Folk/Metal/Industrial
Jednoosobowy zespół pieśni i tańca Królówczana Smuga został powołany do życia przez pochodzącego z Biłgoraja Adama Piętaka. Muzyczna narracja prowadzona jest przez zdeformowane dźwięki gitary, przypominające stare, zakurzone i zaniedbane instrumenty, znalezione na strychu pradziada lub odkopane w ukrytej w lesie mogile. Pojawia się też głos, daleki od ‘białego śpiewu’, zbliżony do głosu sponiewieranego włóczęgi, którego gardło wiele trunków w życiu przyswoiło.
-
Exul
Thrash metal
Exul został założony w 2011 roku w Zamościu przez paczkę 5 kumpli z liceum. Zespół funkcjonuje w tej formie do 2013 roku i zawiesza działalność, po drodze jednak nagrywając demo. W 2017 zespół reaktywuje się w Krakowie w zmienionym składzie i krótko później rejestruje kolejne demo. Pod koniec 2022 roku ukazuje się ich debiutancki album pt. „Path To The Unknown” wydany nakładem krakowskiego Defense Records. Muzyka zespołu to thrash nawiązujący do amerykańskiego nurtu końcówki lat 80-tych, podany jednak w nowoczesnej formie.
-
Hydra
doom/stoner/heavy
Nazywamy się Hydra! Gramy Stoner/doom zahaczający o klasyczny hard rock. W 2020 roku wydaliśmy nasz pierwszy długogrający album zatytułowany „From Light To The Abyss”, który został bardzo dobrze przyjęty w Polsce jak i za granicami kraju. Dwa lata później światło dzienne ujrzał kolejny krążek o nazwie „Beyond Life And Death”, podobnie jak debiut wydany przez label Piranha Music, który również uzyskał doskonały odbiór oraz bardzo dobre recenzje w prasie ( Metal Hammer, Teraz Rock, Noise Magazine). Zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów z topowymi zespołami takimi jak Dopelord, Belzebong, Sunnata czy Red Scalp jak i na festiwalach Summer Dying Loud czy Red Smoke Festiwal obok Watain, Conan czy Greenleaf.
-
Smoke Rites
Stoner Doom/Sludge
Zespół założony w listopadzie 2020 przez Łukasza Borawskiego (ex. War-saw) i Marka Lisa ( Goat force one). Na swoim koncie ma dobrze przyjętą EP- The Rite of The Smoke i nowo wydany w grudniu 2022 album Total Lung Capacity. Aktualnie zespół skupia się na koncertowaniu i promowaniu nowego materiału.
-
Mentally Blind
Metalcore/Metal Progresywny
Muzyka Mentally Blind to połączenie progresywnego metalu pełnego technicznych gitarowych riffów z chwytliwą melodyjnością, głębią przestrzennych pogłosów czy światem analogowych synthezatorów. Ciągle balansujące na krawędzi wszechogarniającego poczucia smutku i delikatnych przebłysków nadziei kompozycje wciągają do filmowego świata pełnego emocjonalnych a czasem nawet romantycznych uniesień, by za chwilę uderzyć w słuchacza bezkompromisową ścianą dźwięku.
Aktualnie grupa promuje swoje ostatnie wydawnictwo z 2021 roku Stage:Zero, na którym zespół zmierzył się z echami własnej przeszłości i tematyką chorób cywilizacyjnych, jednocześnie kontrując ciężar poruszanych w tekstach tematów nieco lżejszą i bardziej piosenkową odsłoną własnej twórczości.
-
Mordial
Metal Progresywny
Mordial (Krosno – Podkarpackie) powstało na wskutek kilkunastoletniej współpracy Przemysława Podmostko oraz Łukasza Trochima. Dopiero w 2019 roku po dołączeniu do składu Leszka Kostki i Łukasza Moskala – twórczość zespołu wyewoluowała do postaci technicznego instrumentalnego grania metalu progresywnego okraszonego elementami innych metalowych gatunków.
-
Faust
Thrash death metal z elementami muzyki etnicznej, teksty po polsku
Faust zadebiutował na polskiej scenie metalowej w 1998 r. demo Sen w 1998 r a w 1999 r. pojawiła się płyta Król Moru i Perła. Do 2004 roku zespół nagrał dwie bardzo dobrze przyjęte płyty i nieoczekiwanie zawiesił działalność. Grupa wróciła na scenę w 2019 r. z płytą „Wspólnota Brudnych Sumień” uznaną przez magazyn MUSICK za jedno z najważniejszych wydawnictw ostatniej dekady w rodzimym metalu. Płyta ta trafiła do wielu podsumowań najlepszych wydawnictw 2019 r. i była grana na antenie wielu rozgłośni radiowych, m.in. Trójki czy Antyradia. Dzień 30.09.2022 roku to data premiery najnowszego albumu „Cisza po Tobie”, który spotkał się z jeszcze lepszym przyjęciem niż poprzedni, także za granicą. Płyta ta została zgłoszona do konkursu Fryderyki 2023. Faust porusza się w rejonach death/thrash metalu z elementami słowiańskiej muzyki etnicznej.
Faust – Cisza po Tobie – o płycie.
To czwartym album w historii 25 letniej historii thrash/death metalowego grania i kolejny, który trafił do rocznych podsumowań najciekawszych płyt 2022 r. tym razem równie mocno został zauważony także za granicą gdzie zbiera maksymalne noty w punktacjach. Cisza po Tobie nawiązuje stylistycznie do entuzjastycznie przyjętego koncept albumu Wspólnota Brudnych Sumień, jednej z najwyżej ocenianych płyt w polskim metalu 2019 r. Jednocześnie jest to najbardziej brutalna, najszybsza, a jednocześnie najbardziej liryczna w warstwie tekstowej płyta tej formacji. Od ekstremalnych blastów Pavulona (ex Vader, Decapitated) po opartą na białych głosach pieśń pogrzebową i nigdzie indziej nie spotykane instrumentarium gwiazdy muzyki etnicznej, Karoliny Matuszkiewicz. Album ten łamie stereotypy i poszerza granice metalu. Jewelbox zawiera booklet 28 stron z pięknymi, ręcznie malowanymi grafikami artystki specjalizującej się w malarstwie średniowiecznym i kaligrafii – Anny Malesińskiej.
Wszystkie teksty są w języku polskim i to one oraz opowiadane przez nie historie są punktem wyjścia i powodem, dla którego zespół Faust tworzy muzykę.
Kolejność utworów na płycie nie jest przypadkowa.
Okładka płyty przedstawiająca smutną Maryję z dzieckiem na rękach otoczeniu gnijących owoców oraz drapieżnych czy padlinożernych owadów sugeruje, że będzie to zbiór refleksji nad kondycją moralną zakorzenionego w wartościach chrześcijańskich społeczeństwa. Wartościach, które gniją, korodują i często są uzasadnieniem nienawiści i nietolerancji. W warstwie muzycznej zespół stara się przedstawić mechanizmy, które ostatecznie prowadzą do gwałtów, przemocy, emigracji, ludobójstwa i zobojętnienia ludzi na te zjawiska. Jest to historia ucieczki rodzica z dzieckiem przed prześladowaniem, aż do momentu, w którym dalej uciekać już nie są w stanie. Dlatego ostatni, zaśpiewany białym głosem utwór to jednocześnie kołysanka i pieśń pogrzebowa. Autor tekstu wykłada w nim swoją osobistą filozofię na temat tego, co stanie się z nami po śmierci. Jeśli spojrzeć na to z tej perspektywy – śmierć nie istnieje.Dziękuję
Tomek Dąbrowski -
Engraver
stoner/heavy rock
Engraver is a Polish stoner / heavy rock band from Gdańsk.
Rejoining the original members to play, record and share music influenced by the paramount bands in the scene, as much as our personal tastes and ways of playing.
The outcome is a hard to define mixture of desert-like slow riifs’ songs, incorporating heavy breakdowns and hypnotic rythimcs with neo-stoner, bluesy guitar nuances and most agressive drums you can imagine.
Worshipping old rituals and forgotten dieties accompanied by totems, mantras and psychodellic smoke from the greatest stake in the history of witchcraft.
Come close to the fire,
and let us intorduce you with two songs from our upcoming LP. -
Karpathian Relict
Technical Death Metal
The band was formed around year 2006 in Ternopil Ukraine.
In 2009 Orthodox arrives at Hertz Studio and finally starts full-blown recording. The release date of the album was delayed to early 2011 and after that, there was a forced break in activity.Orthodox was restored in 2013 with new members. In 2017 Orthodox was renamed Karpathian Relict. Currently the band is preparing a new record that will be released in 2023 by Musiko Eye in France -
TENEBRIS
METAL PROGRESYWNY
Jeden z najstarszych obecnie działających polskich zespołów metalowych i jeden z najbardziej oryginalnych. Powstał w 1991 r. w Łodzi,zaczynając jako zespół wpisujący się w konwencje ogólnie rozumianego death metalu. Szybko jednak zespół pożegnał się z ograniczeniami wspomnianej konwencji stylistycznej by czerpać garściami z muzyki progresywnej i jazzu.
Zespół posiada na koncie następujące materiały wydane na CD:
„The Odious Progress” (1994 – Baron Rec.);
„Only Fearless Dreams” (1997 – DSFA)
i wydany po dłuższej przerwie w 2007 „Catafalque-Comet” (BadTaste Entertainment/Crude).
„Melting” (Takt 2008)
„Diib” (black fields 2010)
„Alpha Orionis” (Audio Cave 2013)
„Legendarna” (Audio Anatomy 2018)
„30 years of Solitude” (Defence 2022)Po licznych przetasowaniach personalnych obecny skład zespołu przedstawia się następująco:
Szymon (Przemysław Szymaniak) – śpiew, gitara
Bartek Polny – gitara basowa
Primer (Przemysław Dominiak) – gitara
Grzesiek (Grzegorz Graczyk) – perkusja -
Demeted
Metalcore
Demeted to 4-osobowy krakowski zespół, na stałe ukształtowany w 2019 roku. Ich misją jest czerpanie z tego, co najlepsze w muzyce metalcorowej oraz deathcorowej i składanie tego w jedną, spójną całość.
Po wydaniu dwóch singli „Defect” i „Memories” podpisali kontrakt z amerykańską wytwórnią Seek&Strike, gdzie wydali EPkę zatytułowaną „Lunacy”. Utwory i teledyski z albumu są mocno symboliczne, z zamiarem zasygnalizowania jak trauma przeżyta w młodości wpływa na zdrowie psychiczne w dorosłym życiu.
W 2022 roku zespół zakończył trasę na terenie całego kraju, zaczynając w Październiku i kończąc w Grudniu. Ich plany na przyszłość to tworzenie nowego materiału i koncertowanie w Europie.
-
MIAM
grunge thrash punk
MIAM powstał w 2018 roku w Kopenhadze. Założycielami byli – Maciej Tworek (g,v), Piotr Fronek (g,v) i Lasse Buch (dr). Zaraz po zadebiutowaniu na scenie w Underwerket i wydaniu Epki (Meanwhile in a Microwave), MIAM przeniósł się do Warszawy gdzie do dziś tworzy i licznie koncertuje. W 2019 ukazała się druga Epka zespołu „Oh My God! She’s So Pretty”. W trakcie Pandemii zespół rozpoczął pracę nad albumem „Gimp”. W tym okresie przez zespół przetoczyło się wielu świetnych muzyków.
Płytę „Gimp” stworzyli Maciej Tworek, Piotr Fronek oraz Nikolay Khawlin (dr). „Gimp” ukazał się na początku 2022, zespół od tego czasu uaktywnił się mocno grając koncerty w całym kraju, w różnych składach i konfiguracjach (m.in. Fląder Festival czy support przed Illusion) Aktualnie zespół w skonsolidowanej już formie (Maciej Tworek – git, voc Mikołaj Pasek – bass,voc Grzegorz Mirowski – dr) pracuje nad kolejnym albumem. -
Artificial
Death Metal
Artificial to death metalowy zespół z Krakowa, założony w 2019. W swojej muzyce łączymy mocne i techniczne części z potężnymi groove’ami oraz melodycznymi wstawkami. Inspirujemy się wszystkim co nas otacza i przeistaczamy codzienny realizm na pełną emocji wściekłą, a czasem depresyjną muzykę. Zespół powstał z inicjatywy gitarzysty Jana Kaczmarczyka, do wspólnego projektu zaprosił następnie także gitarzystę który także przyjął funkcję wokalisty Jana Rogowskiego, skład uzupełnili basista Michał Burek oraz perkusista Piotr Witek. Jan Kaczmarczyk opuścił zespół w 2020 roku po wydaniu demowej EP-ki zatytuowanej ,,Artificial”, jego miejsce zastąpił chwilowo Wojciech Wróbel który pół roku później opuścił nasze szeregi. W jego miejsce wszedł Patryk Hiro tym samym ustalając aktualny skład zespołu. W grudniu 2022 wydaliśmy debiutancką EP-kę zatytuowaną ,,At the Statue of Infamy”.
-
Cry of The Nile
Death Metal
Cry of the Nile to death metalowy zespół z województwa Śląskiego (Katowice), który przygotowuje się do premiery swojej debiutanckiej EP Invocation. Mimo krótkiego stażu zespół ma już za sobą kilka koncertów, w tym z czeskim zespołem Hypnos oraz pojawił się w najnowszym numerze Musick Magazine, zagościł w audycji 3Winyle, Mordor Radio oraz Wieczorna ROCKosfera. Muzyka zespołu była również puszczana w zagranicznych stacjach (m.in. Indonezja, Argentyna, Meksyk).
-
PANDEMIC OUTBREAK
DEATH/THRASH METAL
Pandemic Outbreak was formed in late 2014 by Mateusz Mencel (ex. Mechanix, ex. Ägresor) and drummer Szymon Wojcik (ex. Blood Splash) in Gdańsk, Poland. In April 2015 guitarist Kacper Lisiecki and bassist Szymon Goralewski joined the band. The debut took place at Motor Rock Pub on June 6, 2015 in Słupsk. Due to personal problems, Szymon Wójcik left the band in September/October and was replaced by Grzegorz Górka. At the end of 2015, the band has recorded its first EP called „Rise of The Damned” in Studio 147 under the supervision of Maciek Nejman. The material was self-released in mid-March 2016 and after that released on cassette by P-18 Records. In October 2015 Kacper Lisiecki left the band due to personal reasons. Shortly thereafter, guitarist Paweł Snarski (Frightful) has joined the band. During the following months, the band had played multiple gigs and prepared material for the new EP “Collecting the Trophies”. In 2017 Szymon Goralewski has left the band. Just before entering the studio, his place was taken by Oskar Wańka (Frightful).
The end of 2017 brought the work on the EP in Studio 147, again under the supervision of Maciek Nejman. The material was released by Brazilian label Kill Again Records. The beginning of 2018 brought another change in the line-up, as drummer Grzegorz Górka had left the band. Soon after, original drummer Szymon Wójcik made his return to the lineup. The year 2019 was full of concerts all over the country and even abroad. The end of 2019 brought the dissolution of the band. Pandemic Outbreak was no longer existing. A meeting between Mateusz and Szymon, at one of the local gigs, in early 2020 sparked a desire to return to rehearsals and to record a full album. In the meantime, the band was contacted by Li Meng, owner of Awakening Records in China. In October, the band entered Studio 147 to record their first full-length album called „Skulls Beneath the Cross”. As on previous Ep’s, Maciek Nejman was responsible for the recordings. Upon entering the studio Pandemic Outbreak consisted of drummer Szymon and guitarist/vocalist Mateusz. The recordring process was finished in April 2021. In April, the final mixes were sent to the label in China. Moments later, it becomes clear that „Skulls Beneath the Cross” will be released in June 26, 2021 through Awakening Records. The band line-up was filled by Paweł Snarski and Michał Kotwicki. The year 2021/2022 was full of concerts and mini-tours promoting the first album. In the middle of 2022, Szymon Wójcik was kicked out of the band and replaced by Dawid Sówka on drums. -
Mepharis
Death / heavy metal
Zespół Mepharis z Poznania gra muzykę melancholijną oraz ambitną. Obok soczystych, mocnych riffów potrafią również pięknie zapłakać, niczym u mistrzów death/doom metalowego grania na modłę wczesnej Anathemy.
Czteroosobowy skład, który do tej pory wydał album długogrający „Sic Luceat Lux”(2014) oraz EP „Rebirth”(2016)
w czerwcu 2021 roku wydaje drugi, pełnoprawny krążek „Eternal Night”, który promowany jest singlem
w formie video do utworu „Before Night Falls”. Zespół doświadczony i obyty w graniu na żywo występował u boku m.in
Virgin Snatch, Percival Schuttenbach, Unborn Suffer czy Welicoruss. -
Death Has Spoken
Doom metal
Death Has Spoken
Projekt studyjny założony na początku 2017 roku w Białymstoku.Po nagraniu debiutanckiego albumu „Fade” i skompletowaniu składu został przekształcony w zespół muzyczny występujący również na żywo.
Teksty utworów inspirowane były dziełami Edgara Allana Poe i stawiały pytanie: Czy śmierć jest końcem, czy początkiem?
W 2020 roku Death Has Spoken nagrał utwór pt. „Downfall” i wydał go w formie splitu EP zatytułowanego „Unyielding” wraz z zespołami Tankograd i Sun No More. Była to zapowiedź kierunku, w którym zmierza zespół.
W kolejnych miesiącach DHS skupił się na ukończeniu materiału na drugi pełny album, zarejestrowany w HiGain studio w połowie 2021 roku. Efektem tych prac jest siedem utworów, będących kontynuacją historii opowiedzianej na “Fade”, a także zawierających motywy inspirowane powieściami H.P. Lovecrafta.
“Call of the Abyss” jest pełen ponurej tajemniczości, smutku i nostalgii, głęboko zakorzeniony w doom/death metalu wczesnych lat 90. oraz drugiej fali black metalu. Kontynuuje on opowieść rozpoczętą cztery lata wcześniej na poprzednim albumie.
W 2022 roku zespół zagrał kilkanaście koncertów w ramach trasy promującej “Call of the Abyss”,
a także nagrał cover utworu Brave zespołu Katatonia.Prosto w nieznane, wprost ku wezwaniu otchłani…
-
My Heart In Atrophy
Deathcore
Warszawska kapela grająca Deathcore – formacja w ciekawy sposób urozmaica charakterystyczną dla gatunku brutalność melodyjnymi motywami, które zapadają w pamięć. Kapela od drugiej połowy 2019r. aktywnie działa na scenie corowej. Swoim brzmieniem przyciąga fanów takich kapel jak: Carnifex, Thy Art is Murder czy Chelsea Grin. Wraz z początkiem 2022r. miała miejsce premiera singla 'Fallen Creator’ a w najbliższym czasie planowane jest wydanie kolejnego klipu.
-
Ashborn
Metal
Powstaly w 2018 roku Ashborn to zespół metalowy składający się z czterech muzyków, który rozgrzewa publiczność swoimi ciężkimi, wstrząsającymi utworami. Nasza muzyka to połączenie potężnych, riffowych partii gitarowych, grzmiacych bębnów i pulsujących linii basowych, które sprawią, że serce zacznie Ci mocniej bić, a krew szybciej płynąć.
Ashborn na żywo robią wrażenie, ponieważ oferują wysokoenergetyczne występy, które sprawiają, że czujesz się jak w niebezpieczeństwie lecz pragniesz jeszcze więcej. Ich obecność na scenie jest wybuchowa i zaraźliwa, a każdy z członków zespołu wnosi wlasna niepowtarzalna energie, tworząc porywającą i niezapomnianą atmosferę. Bez względu na to, czy jesteś zagorzałym fanem metalu, czy szukasz emocjonującego wieczoru, Ashborn to zespół, który Cię nie zawiedzie.
-
Premonitions
Black Metal
Zespół powstał we Wrocławiu z inicjatywy Gregora w 2021, jako projekt jednoosobowy. Zaraz po nagraniu instrumentalnej EP „Primordial Instinct” o melodyjnych, klimatycznych kompozycjach, nawiązał on współpracę z Amirą, która uzupełniła krążek o wokal. Jeszcze w tym samym roku reszta muzyków dołączyła do składu, a w 2022 roku zespół rozpoczął koncerty. Początek roku 2023 to premiera EP 'Timegates’, który stylistycznie przypomina pierwszy krążek, jednak uzupełniony jest o bardziej agresywne riffy hołdujące starej szkole black metalu.
-
Hypnosaur
Jurassic punk (heavy rock)
Hypnosaur to multiwymiarowy wszechwieczny byt, istniejący poza czasem i przestrzenią. Jego obecność była zauważana od zarania dziejów, a przekazy to dokumentujące pojawiają się tak długo, jak istnieje cywilizacja. Obecnie przejawia się poprzez soniczny przekaz, którego jesteś świadkiem.
Tak enigmatycznie przedstawia się zespół, który gra fantastycznego, energetyzującego rock’n’rolla. Tylko w ten sposób można spróbować określić muzykę Hypnosaur, bo to, co znajduje się na ich debiucie 'Doomsday’ jest trudne do zaszufladkowania. Zespół pisze o swojej muzyce: 'Lubimy jak jest głośno i do tego mrocznie, ale najważniejsze żeby muzyka chwytała, bujała, a refreny muszą zostawać w głowie’.
Debiutancka płyta 'Doomsday’:
Nagrano w Mustache Ministry Studio przez Marcina Klimczaka,
Mix: Haldor Grunberg z Satanic Audio (m.in. Behemoth, Me And That Man, Dopelord)
Dostępna jako: limitowany 180 gramowy winyl & na wszystkich platformach streamingowych
Okładka: Rafał Wechterowicz (TOO MANY SKULLS), znany ze współpracy z: Ozzy Osbourne, Slipknot, Anthrax, Ghost, Mastodon, Behemoth. -
2020
black metal
Powstaliśmy w 2020 roku jako owoc frustracji i problemów z używkami oraz przyjęcia rzeczywistości takiej jaką jest. Od 2021 zagraliśmy kilka koncertów, między innymi tragiczny z Domem Złym w Opocznie. Na przestrzeni kwietnia/maja rejestrujemy nowy materiał. Nie jesteśmy naziolami.
-
.WAVS
Alternative rock / Grunge
Fale. Dźwięki. Woda. Poczuj tą sól.
WAVS to krakowski zespół wykonujący muzykę z pogranicza szeroko pojętego rocka alternatywnego.
W skład zespołu wchodzą:Maciej Kowalki, wokal
Grzegorz Szot, gitara
Karol Masternak, gitara basowa
Jacek Dębski, perkusjaWszyscy członkowie WAVS to wieloletnio związani ze sceną muzyczną muzycy znani wcześniej z wielu lokalnych projektów. W roku 2019 zespół opublikował pierwsze, długogrające wydawnictwo oraz kilka singlowych utworów. Na koncie ma kilkadziesiąt, ciepło przyjętych występów live, w tym dwie trasy koncertowe w Polsce i jedną zagraniczną w Wielkiej Brytanii.
Na początku roku 2022 w zespole doszło do zmian personalnych, co skutkuje obecnym składem grupy.
W tym samym roku zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów i skupił się na aranżacji materiału na kolejne wydawnictwo, które ukaże się wiosną 2023 roku. -
Khrognar
Melodic Deathcore
Zespół Khrognar powstał w 2019 roku w Rzeszowie z inicjatywy Marcina Neszewa
(wokal i gitara prowadząca) wraz z Oskarem Głowińskim (gitara rytmiczna). Te dwie osoby
zasilają szeregi ekipy do dzisiaj. W skład ekipy wchodzą jeszcze Kacper Bąk (perkusja)
oraz Dominik Sadłowski (bas), który dołączył najpóźniej.Zespół gra muzykę szeroko rozumianą jako tzw. corową, jednak ze względu na
specyfikę utworów określa się jako Melodic Deathcore. Największy wpływ na kształtowanie
gatunku zespołu miał Marcin Neszew oraz jego zamiłowanie do zagranicznej sceny corowej,
w szczególności do zespołów takich jak: Lorna Shore, Parkway Drive, Bleed From Within,
Suicide Silence, Motionless in White czy nawet klasyczny melodeath taki jak Children of
Bodom.W 2021 w Lunar Sound Studio w Rzeszowie nagraliśmy naszą pierwszą EPkę
“Funeral of illusive dreams” składająca się z 4 utworów. W 2022 w tym samym studio
nagraliśmy 2 single – Forgotten When The Night Comes oraz Renounce Yourself.
Wszystkie utwory dostępne są na YouTube, Spotify i innych platformach streamingowych.Zespół w czasie swojej działalności miał okazję zagrać kilka koncertów. Graliśmy
w Rzeszowie, Tarnowie, Dębicy, Krakowie etc., najbliższy nasz koncert odbędzie się w Rudeboy Club, Bielsko-Biała, 5 maja. Najważniejszymi dla nas gigami były jednak
WOŚP w Cieszanowie 2021 (ze względu na charakter oraz cel przedsięwzięcia) oraz support
przed Hunterem i Thy Disease, w klubie Pod Palmą Rzeszów, jesienią 2022 w ramach F**k
The War Tour – był to największy koncert jaki zagraliśmy dotychczas.W 2022r. pojawiliśmy się na antenie Antyradia w programie „Rzeźnia”. Postanowiliśmy również zmienić nasze logo, a twórcą nowego jest sam Christophe Szpajdel, który pomógł nam w rozwoju właśnie tego aspektu wizerunkowego.
Jako młoda rozwijająca się ekipa mamy wiele zapału do działania i chcemy stale
podnosić naszą poprzeczkę, aby zajść jak najdalej. Gdybyśmy się nie rzucili na tereny, które
wydawały się nam wtedy głębokimi wodami, to prawdopodobnie stalibyśmy w miejscu,
a może nawet nie wystąpili nigdy na scenie. Każde nowe doświadczenie jest dla nas ważną
lekcją, która pcha nas naprzód. Dążymy do tego, aby każde kolejne nagranie było lepsze zarówno jakościowo jak i muzycznie. Z każdych poprzednich działań wyciągamy wnioski. Na koncertach dajemy z siebie zawsze 110% i skrupulatnie przykładamy się do tego, aby wypaść jak najlepiej i aby słuchacze odczuli jak najlepszy odbiór naszej muzyki. Chcielibyśmy w Polsce zrobić coś nowego i świeżego czerpiąc przy tym z wpływów zachodu.
Dajcie szansę młodej kapeli, będziemy miłym zaskoczeniem na żywo i dołożymy niezbędnych starań, żeby „roznieść stocznię”!Pozdrawiamy,
Zespół Khrognar -
Crippling Madness
Thrash/Death Metal
CRIPPLING MADNESS powstał z inicjatywy Bośka (perkusja) oraz Beka (gitara) w marcu
2015 roku.W krótkim czasie do kapeli dołaczyli: Pater (gitara) oraz Tajfun (bas)Początkowo
zespół zgrywał się grając covery m.in.Sepultury,Slayera,Pantery,Entombed,Death,Kreatora.
Jednakże głównym celem było ogranie całej płyty „Beneath the Remains”. We wrześniu 2015
r. nastąpiły zmiany w składzie: Tajfuna zastąpił Mrówa. Zespół rozpoczął także prace nad
własnymi kawałkami. Na początku 2016 roku przyjęto nazwę kapeli: CRIPPLING
MADNESS, której pomysłodawcą był Bek.W połowie kwietnia tego roku, na jedną z prób
zawitał Boroth(voc),to, co usłyszał, spowodowało, że Thrashmetalowy ogień zapłonął w nim
na maksa,i tak oto uzupełnił skład. Odtąd próby zaczęły odbywać się już w pełnym składzie,
posypały się kolejne covery,zespół zaczął jeszcze intensywniej pracować, by przygotować się
do koncertów oraz nagrania debiutanckiego materiału. W końcu trzeba było pokazać się
światu i wypełznąć na powierzchnię 🙂 Pierwszy koncert CM zagrał 7 października 2016 r. w
Seven Pub w Białej Podlaskiej, który zgromadził ponad 140 wygłodniałych maniaków
ciężkiego grania. We współpracy z Putrid Cult zespół zaczął też organizować cykliczną
imprezę metalową”PUTRID METAL MADNESS”,dzięki temu nawiązano kontakty z
zespołami i pojawiło się koncertowanie. W 2017 r. zostało wydane debiutanckie demo
„Bestialski Rzeźnik”kaseta własnym sumptem,oraz CD(Putrid Cult/Witches Brew),
zawierające 3 kawałki+intro intensywnego, agresywnego Thrash Metalu w stylu starych
dokonań: Sepultura, Kreator, Slayer, czy z nowszych Suicidal Angels. W marcu 2018 pojawił
się reh „Lśniące zimne ostrze”a rok później w 2019 upragniony long play „Ponad
Zwłokami”(Putrid Cult),osiem kawałków ,trzydzieści kilka minut energetycznego thrashu,a
momentami śmierć metalu. Kolejny rok i kolejny reh „Lśniące Zimne Ostrze”,przedsmak
tego co pojawi się na kolejnej pełnej płycie.W między czasie zespół koncertuje m.in. Siekiera
Fest(Wrocław),Thrash Attack(Lublin), Infernal Night(Łowicz). Płyta „Władcy Nocy” zostaje
nagrana w 2022 roku,a 20 stycznia 2023 premiera(ponownie wydawcą Putrid
Cult).Muzycznie zespół kontynuuje obraną thrash/death ścieżkę,pachnącą najlepszymi latami
90-tymi. Teksty Crippling Madness są po polsku, a dotyczą takich tematów, jak: śmierć,
wojna,przemoc, nuklearna zagłada, seryjni mordercy, nienawiść, szaleństwo, mroczna strona
człowieka, itp. -
Retrospective
progressive rock
Retrospective to zespół‚ działający na rynku muzycznym już przeszło 10 lat. Formacja wypracowała swój własny, charakterystyczny styl, będący wariacją na temat szeroko rozumianego rocka progresywnego, art rocka i mocniejszych metalowych brzmień. Zespół‚ nie zamyka się ściśle w jednej stylistyce, potrafi kreować klimatyczne muzyczne pejzaże przepełnione emocjami, ale również zaskoczyć słuchacza ostrym, rockowym brzmieniem.
W chwili obecnej zespół promuje swoje najnowsze wydawnictwo zatytułowane „iNtroVert”. -
MüuT
rock n’ roll, hardcore/punk, stoner rock
MüuT to zespół założony na przełomie 2019 i 2020 roku.
Od początku główne inspiracje czerpiący ze skandynawskiej fali punk metalu i klasyki hard rocka.
We wczesnym składzie zespół nagrał pierwsze demo które rozeszło się jedynie między jego członkami i nigdy nie wyszło na światło dzienne.
Dopiero rok 2021 przyniósł spore zmiany personalne – pojawił się nowy gitarzysta a główny wokal przejął dotychczasowy basista.
Wraz ze zmianami w personelu styl zespołu przeszedł bardzo szybką przemianę.
Na drugi plan zeszły inspiracje metalem, classic rock również odszedł na spacer z respiratorem po parku.
Z łokciami i butami wjechał punk rock nażarty błotem i kurzem przesiąkniętym kwaśnym stoner rockiem.
Pojawiły się przebijające ucho jak cyrkiel zfuzzowane riffy, solówki wprawiły by w obrzydzenie nie jednego Malmsteena, a wokal został przejęty przez nawiedzonego Vlada Guzmana który co chwila przemawia innym głosem w zależności od tego jaki demon aktualnie opęta jego duszę której i tak nie ma.
Po tych przemianach Muut szybko nagrał kolejne demo oraz pierwszy pełno grający album „Made Me Do It” zawierający 10 numerów na które składa się część wcześniejszych utworów grupy które przeszły radykalną operację plastyczną oraz część zupełnie nowych kompozycji wyznaczających nowy kierunek w działalności grupy. -
Sarmat
Black Death Metal
SARMAT biografia
Zespół SARMAT został założony w roku 2018 przez dwóch gitarzystów: Daniela Szymanowicza (ex-CALM HATCHERY, ex-AGGRESSOR, ex-EXTREMIS NECROSIS) i Krzysztofa Kopczeńskiego (ex-SPIRIT CRUSHER, ex-CARNES). Panowie jako sprawnie funkcjonujący duet szybko skomponowali materiał na debiutancki album i rozpoczęli przygotowania do jego nagrania. Zaprosili do współpracy sesyjnego perkusistę Krzysztofa Klingbeina (znany z DEATHSPAWN i wielu realizacji sesyjnych dla różnych zespołów). Nagrania były realizowane sukcesywnie, aż do wiosny 2020 roku, kiedy do współpracy został zaproszony wokalista, Łukasz Kobusiński (ex-MORTIS DEI, ex-PUKI 'MAHLU). Latem 2020 zarejestrował on partie wokalne do tekstów autora zaprzyjaźnionego z zespołem. Sesja odbyła się w bydgoskim studio Invent Sound, realizatorem nagrań był Szymon Grodzki. Jesienią 2020 roku album trafił w ręce Arkadiusza „Malty” Malczewskiego, który w warszawskim studio Santa zmiksował całość oraz poddał ją masteringowi. Na płytę zatytułowaną „RS-28” trafiło 8 utworów o łącznym czasie trwania wynoszącym 33 i pół minuty.
Album został wydany samodzielnie przez zespół. Premiera płyty miała miejsce w dniu 19 marca 2021 (wersja cyfrowa dostępna na profilu zespołu na serwisie Bandcamp). Format płyty CD ukazał się 31 maja tegoż roku (wydanie w standardowym plastikowym pudełku w nakładzie 500 sztuk). Kolejne wydanie na płycie CD (tym razem w formacie digipack) ukazało się 30 listopada 2021 (nakład również limitowany do 500 sztuk), a format płyty analogowej (czarny winyl 180gr, limitowany do 300 sztuk) ostatniego dnia roku.
Latem 2021 szeregi grupy zasilili perkusista Krzysztof Szałkowski (GORTAL, PANDEMONIUM) oraz Paweł Korneluk grający na gitarze basowej (EARTHFALL /gitara/, CALM HATCHERY /bas/). W tym składzie zespół rozpoczął działalność koncertową.
Koncepcja nazwy SARMAT bazuje na rosyjskiej BRONI OSTATECZNEGO ZNISZCZENIA – ciężkim międzykontynentalnym pocisku balistycznym RS-28 SARMATA (nazywanym też SZATAN 2). Zespół w swoich tekstach porusza tematykę zniszczenia, przemysłu wojskowego oraz ludzkich lęków i obsesji. Styl muzyki granej przez SARMAT może być określony jako mikstura death i black metalu o dosyć żywiołowym charakterze ze sporą ilością szybkich partii, agresywnym i czytelnym wokalem oraz o dużym zróżnicowaniu kompozycyjnym.Aktualny skład zespołu SARMAT:
Daniel „Hacel” Szymanowicz – gitara
Krzysztof „Kopyś” Kopczeński – gitara
Łukasz „Kobuch” Kobusiński – wokal
Krzysztof „Desecrate” Szałkowski – perkusja
Paweł „Kornel” Korneluk – gitara basowa -
Nenufar
Goth Symphonic Metalcore
Zespół Nenufar powstał w lutym 2022 roku w Bytomiu.
Projekt ten tworzą doświadczeni muzycy, m.in. Mariusz Świątczak – uczestnik XII edycji programu ‘‘The Voice of Poland’’.
Gatunek, który nas określa, to połączenie muzyki metalcore’owej z metalem symfonicznym oraz goth metalem. Nasza twórczość wyróżnia się połączeniem eterycznego, delikatnego wokalu, z ciężkim brzmieniem gitar oraz elementami muzyki klasycznej.
W lipcu 2022 roku wydaliśmy trzeciego singla, który jest równocześnie dopełnieniem EP pt. „Last Goodbye”. Mimo krótkiego czasu istnienia zespołu, utwory odbiły się szerokim echem w sieci, dzięki czemu możemy pochwalić się dzieleniem sceny z takimi zespołami jak: Michał Stawiński i Oberschlesien, czy też zespół Closterkeller, z którym mieliśmy okazję grać podczas jesiennej trasy ”30-lecie płyty Blue”.
Obecnie pracujemy nad naszym pierwszym longplay’em.
-
KINGCROWN
power heavy metal
KINGCROWN was founded in 2018 following the abandonment of the name Öblivïon – founded in 2015 by Jo & David Amore, after their departure from Nightmare – and the release of their 1st album „Resilience”-
In November 2019, the 2nd album „A Perfect World” was released again via Rock Of Angels Records.
During this difficult period of global pandemic, the desire left some members of the band, leaving Jo and David Amore to continue the adventure alone.
Stronger than ever and not discouraged, the Amore Brothers enroll 3 new musicians with solid studio and stage experience.
These 3 new musicians are :
-Bob Saliba on guitar/backing vocals – Rubicon, bass/vocals Galderia
-Seb Chabot on bass/backing vocals – vocals/guitars Galderia
-Ced Legger on guitar/backing vocals – Embryonic Cells, former Headless CrownThis new line up records the 3rd album of the band in a few months, „Wake up Call” will always be released under the banner of Rock Of Angels Records out in March 2022.
2023 will see the 4th production coming…..